Polskie Twin Peaks

 Polskie Twin Peaks, bo jak inaczej nazwać tą niewielką miejscowość na południu Polski, która dopiero w 2009 roku otrzymała prawa miejskie, gdzie wszyscy się znają i wiedzą o sobie niemal wszystko?
 Wystarczy wpisać w wyszukiwarce jedne z tych słów: „Iwona Cygan”, „Cyganeczka ze Szczucina”, „Szczucin, morderstwo” albo inne podobne, a w kilka sekund pojawią się setki stron mówiące o tej zbrodni. Ohydnej, potwornej zbrodni dokonanej tutaj prawie 20 lat temu. Mordzie na niewinnej kilkunastoletniej dziewczynie.
 Ta tragiczna historia pomimo starań przez dwie dekady pozostała  zagadką. Zagadką, której rozwiązanie znało tak naprawdę wiele, bardzo wiele osób. Prawda o niej i jej następstwa, także naznaczone krwią, nie miały nigdy ujrzeć światła dziennego. Bulwersuje, a zarazem przeraża fakt, że potrzeba było niemal 20 lat, żeby wreszcie nastała możliwość ukarania sprawców!


 Ś.P. Iwona Cygan ze Szczucina. Nie znałam Jej osobiście, chociaż może, a raczej na pewno widziałam nie raz, bo chodziłyśmy do tego samego liceum.
 W sierpniu 1998 roku Iwonie Cygan przerwano nie tylko życie! Tej młodej dziewczynie, a właściwie przecież jeszcze dziecku, bo miała zaledwie 17 lat i dopiero wkraczała w dorosłość, brutalnie odebrano wszystko: młodość i dorosłość, marzenia o ukończeniu szkoły, dalszej edukacji i spełnieniu się zawodowo, o czym na pewno myślała. Pozbawiono Jej możliwości: poznania prawdziwej miłości, stworzenia rodziny i radości z macierzyństwa. 
 Rodzinie odebrano nie tylko: córkę, siostrę, jedną z najbliższych osób, ale również Ludzi tych niszczono, okłamywano i zwyczajnie się z nią nie liczono. 
 Wszyscy, którzy są zamieszani w bestialskie morderstwo Iwony Cygan oraz: tuszowanie i wstrzymywanie śledztwa, gmatwanie sprawy, niszczenie dowodów, przecieki powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Obojętne jest: kto kim jest (był), nosi nazwisko i jakie być może są jego koligacje rodzinne. Policjanci i prokuratorzy – w tym prowadzący śledztwo od samego początku, winni jego utrudniania powinni otrzymać najwyższy z możliwych wyroków. Nie powinno być dla nich żadnych okoliczności łagodzących. Powinni
 zostać tym bardziej potraktowani z najwyższą surowością, ponieważ wykonują (wykonywali) zawód zaufania publicznego. To oni mają nas chronić i zapewniać bezpieczeństwo. Dodatkowo osobom tym powinny zostać odebrane nadane w późniejszym czasie wszelkie awanse oraz degradacja do najniższego stopnia. Również renty/emerytury tych osób zrównałabym z najniższymi krajowymi, a być może również odebrane. Równocześnie zarządziłabym choć częściowy zwrot niesłusznie pobranych nagród i podwyżek wiążących się z awansami. Nie bójmy się tego słowa: osoby te są współodpowiedzialne za to, co miało miejsce przez prawie 19 lat. 
 Ponadto nakazałabym zwrot kosztów jakie musiało ponieść polskie Państwo, aby doprowadzić sprawę tego bestialskiego mordu do końca (co mam szczerą nadzieję niebawem się stanie), ponieważ przez niechęć do jej rozwiązania 19 lat temu trzeba było ją wznawiać kilkukrotnie.
 Jakiś czas temu można było usłyszeć w telewizji oraz przeczytać w innych mediach, że światków bestialskiego katowania Ś.P. Iwony Cygan było kilkunastu. Podobno, jak podano w jednym z programów w TVN-ie ich nazwiska „mają wstrząsnąć opinią publiczną”. Uważam, że również i te osoby powinny odpowiedzieć przed sądem. Obojętnie kim są lub byli!
 Mam nadzieję, że tym razem sprawa zostanie rzetelnie doprowadzona do końca, wszystko będzie jawne i winnym nie pomogą żadne, absolutnie żadne koneksje! Wprost przeciwnie: zostaną potraktowani tak, jak na to zasługują: otrzymując najwyższe wymiary kar, na które pozwala polskie prawo, a ich nazwiska podane do publicznej wiadomości.

Komentarze

  1. Też tego życzę rodzinie zamordowanej.oby śmieci które są uwikłane w tą sprawę zostały sprzątnięte porządnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ostatni zatrzymani w tej sprawie to policjanci. W dniu wczorajszym tj. 19 lipca prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do Sądu wnioski o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 8 podejrzanych byłych i obecnych funkcjonariuszy Policji. Wobec jednego podejrzanego zastosowano wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju.

      Usuń

Prześlij komentarz

Skontaktuj się ze mną!

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Archiwizuj

Pokaż więcej

Słowa klucze

Pokaż więcej
Blogi