Zdyskredytować na amen. Donald Trump. Czyli polowania na czarownice ciąg dalszy

Dzisiaj kilka słów o wydarzeniach w USA, gdzie były prezydent Donald Trump został formalnie postawiony w stan oskarżenia. Mówimy o precedensie

W dniu wczorajszym nowojorska ława przysięgłych zatwierdziła stawiane przez prokuratora zarzuty wobec byłego prezydenta. Są one związane z rzekomym przekazaniem przez niego określonej sumy pieniężnej pewnej „aktorce” filmów… 

Cóż… 

Powiedzmy nieciekawej klasy (patologią, takich, dla których realnie rzecz ujmując brakuje w ocenie skali). Zresztą nazwanie „ich” filmami, zrównując nawet samą nazwą z nimi stanowi policzek dla prawdziwych produkcji. W każdym razie Donald Trump miał zapłacić niejakiej Stormy Daniels 130 tysięcy dolarów za milczenie w sprawie ich rzekomego związkuZarzutów ma być ponad …30.

„Zapłata” miała nastąpić w 2016 roku. Pieniądze przekazać  prawnik byłego prezydent, Michael Cohen, zrobić to, za pomocą tak zwanej firmy-przykrywki, a koszty pokryć firma Trumpa, rejestrując jako wydatki związane z obsługą prawną. Realnie mogłoby to oznaczać nie tylko fałszowanie dokumentacji, ale również złamanie prawa wyborczego.

Akt oskarżenia ma zostać okazany we wtorek 4/04, kiedy były prezydent przybędzie do nowojorskiej prokuratury i zostanie formalnie zarejestrowany jako oskarżony.

Przyznam się szczerze, akurat tej sprawy dokładnie nie śledziłam, jednak mam pewne wątpliwości.

Przypominam: w przyszłym roku w USA odbędą się wybory prezydenckie, w których w szranki mają stanąć obecny, ubiegający się o reelekcję Joe Biden i właśnie Donald Trump. Ten pierwszy nie cieszy się w dzisiejszym czasie najwyższym poparciem.

Równocześnie mówiąc o scenie politycznej w USA niezmiernie interesują mnie sprawy związane z urzędującym prezydentem panem Bidenem. I jest tak pomimo mojego całkowitego poparcia dla jego obecnej polityki w kwestii barbarzyństwa Rosji w Ukrainie (Do czego by nie doszło w mojej opinii, gdyby nie wycofanie się w taki właśnie sposób z Afganistanu).

Które❓

Mianowicie te związane ze znalezieniem w jego domu pewnych dokumentów, oraz z jego synem Hunterem – między innymi „słynny” laptop (i kilka innych „ciekawych” kwestii związanych z jego zawodowo-prywatnym życiorysem), o czym napisałam chociażby TUTAJ.

Przypominam ponadto, że Demokraci chcieli rozpocząć procedurę impeachmentu w stosunku do Trumpa dwukrotnie i im się to nie udało (o tym, że pani Nancy Pelosi powinna jeszcze zacząć wyrywać z wściekłości swoje włosy robiąc potężniejsze show napisałam TUTAJ).

I jeszcze jedno:

Wybory parlamentarne w USA w 2022 roku – 8.11.2022. Amerykanie wybierali wtedy cały skład Izby Reprezentantów oraz część składu Senatu. Republikanie przejęli kontrolę nad Izbę Reprezentantów (222 reprezentantów republikańskich i 213 reprezentantów demokratycznych), podczas gdy Demokraci nieznacznie powiększyli swoją większość w Senacie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Donald_Trump


Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Thanks Olg. I will say that the evening was quite nice, gossiping with a friend in an Italian cafe :)
   Olga I salute you and I wish you a happy weekend!

   Usuń
 2. Actually, as you mentioned above, Trump is still facin legal troubles. It's the third time.
  This time judges in NY are taking about involving payments made during the 2016 presidential campaign. We see which evidence prosecutors will be able to reveal.
  Have a nice week
  end, Anna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi Giorgio.
   I fear that everything will be done to prevent Trump from becoming the next president. This is disgusting!
   I have read that 34 charges are to be brought against Trump.
   But the Democrats will certainly never forgive Trump for one thing: he didn’t start any war!!!
   Giorgio, my friend I wish you a happy Palm Sunday!

   Usuń
 3. Boa tarde Anna. Aqui no Brasil as pessoas costumam dizer que o dia primeiro de abril é o dia da mentira. O dia que as pessoas costumam brincar contando uma mentira, tipo um história ou brincadeira.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi Luiz!
   I thank you for your reply. I was asking you about it because I was curious if you guys have this tradition. In Poland, this day on April 1 is called "Prima Aprilis".
   My good friend I salute you!!! I wish you a happy Palm Sunday!!!

   Usuń

Prześlij komentarz

Skontaktuj się ze mną!

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Archiwizuj

Pokaż więcej

Słowa klucze

Pokaż więcej
Blogi